dnes je 10.6.2023

Input:

Dotaz: Traumatologický plán a plán ozdravného opatření

2.12.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Díky záznamům z vašich webinářů jsem se dozvěděla o povinnosti vytvořit traumatologický plán a plán ozdravného opatření. Ve vzorech jsem je ale nenašla, a proto jsem se chtěla zeptat jestli o tyto vzory je možné požádat?

Odpověď:

Plán ozdravného opatření

Jednoznačná předloha není v tomto směru adekvátní, neboť každá škola má naprosto specifické podmínky, které na základě prověrek definuje. Je tedy v podstatě nutné obsahově formulovat, jaké nedostatky byly zjištěny a jaká ozdravná opatření jsou v tomto směru žádoucí a případně v jakém, časovém horizontu. Doporučuji také doplnit informaci o tom, kdo konkrétní ozdravné opatření realizuje.

Příklad:

Při kontrole příchozí komunikace před budovou mateřské školy bylo zjištěno značné poškození asfaltové části a jeho nerovnost, která může být příčinou pádu dětí při pobytu venku – vycházka do okolí MŠ. Mateřská škola nemá možnost využít pro příchod a odchod do mateřské školy jinou komunikaci.

Ozdravné opatření:

Na skutečnost byl dne… písemným vyrozuměním o situaci upozorněn vlastník komunikace: Obecní úřad Petrova Lhota. Souběžně zřizovatel mateřské školy..

Kromě vyrozumění obdrží zřizovatel školy také kompletní obsah zprávy z prověrek BOZP a PO.

Traumatologický plán

Traumatologický plán slouží k zabezpečení vlastního fungování společnosti při krizových situacích a k zajištění úkolů vyplývajících z krizového plánu. Pojednává o důležitých instrukcích pro poskytnutí rychlé první pomoci zraněnému. Součástí tohoto dokumentu jsou kontakty na zdravotnická zařízení, popis umístění

Nahrávám...
Nahrávám...