dnes je 27.9.2021

Input:

Dotaz: Školení o víkendu

13.9.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Pedagog byl vyslán na školení v rámci prohlubování kvalifikace o víkendu. Náleží mu příplatek za práci o víkendu? Školení je delší než “nepřímá” pedagogická činnost pedagoga, náleží mu příplatek za "nadúvazkové" hodiny?

Odpověď:

Podle ustanovení § 24 zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, pedagogičtí pracovníci mají po dobu výkonu své pedagogické činnosti povinnost dalšího vzdělávání, kterým si obnovují, udržují a doplňují kvalifikaci. Prohlubování kvalifikace je výkonem práce v souladu s uzavřenou pracovní smlouvou. Nejedná se však o přímou pedagogickou činnost, ale práci související s přímou pedagogickou činností (viz § 3 odst. 1 písm. b) vyhlášky č. 263/2007 Sb., kterou se stanoví pracovní řád pro zaměstnance škol a školských zařízení zřízených Ministerstvem

Nahrávám...
Nahrávám...