Input:

Dotaz: Dar z FKSP

25.7.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jak je zdaněn dar z FKSP, k životnímu výročí ve výši 5 000,- Kč?

Odpověď:

Poskytování darů je upraveno v ustanovení § 14 vyhlášky č. 114/2002 Sb., o FKSP., ve znění pozdějších předpisů. Poskytovat lze jak věcné, tedy nepeněžní, tak i peněžní dary. Dary lze poskytnout za mimořádnou aktivitu ve prospěch zaměstnavatele ve stanovených mimořádných případech, dále při pracovních (20 a každých dalších 5 let) a životních (50 a každých dalších 5 let) výročích a při prvním