dnes je 19.7.2024

Input:

Dotaz: Pracovní smlouva na dobu určitou

31.1.2024, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jsme pouze malá jednotřídní mateřská škola na vesnici. Máme zde již třetím rokem asistentku (k PO i k JAK nebo působila i jako učitelka na malý úvazek), tzn. že má již 2X prodlouženou smlouvu. Vím, že by šla ukotvit ve vnitřním předpisu výjimka dle paragrafu 39 ZP, kterou bych si asistentku mohla i nadále v mateřské škole nechat pokud bych měla tu možnost, i když má dvakrát prodlouženou smlouvu. Poradíte mi prosím jestli je to vůbec tedy možné a případně jakým způsobem to ve směrnici ukotvit?

Odpověď:

Jiný postup při sjednávání pracovních poměrů na dobu určitou podle § 39 odst. 4 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákoník práce) je možné upravit, jen jsou-li pro to splněny zákonné podmínky. Tj. musí existovat vážné

Nahrávám...
Nahrávám...