Mateřská škola v praxi

Profesionální a spolehlivý partner, rádce a průvodce
při řešení každodenních aktivit, činností a úkonů
při řízení MŠ a v pedagogické praxi.

více o produktu Mateřská škola v praxi start | Mateřská škola v praxi - řízení, ŠVP a vzdělávací trendy v MŠ

Výhody pro vás

Proč právě on-line?

On-line zpracování umožní snadno a rychle dostat žádanou informaci. Vyhledávání je srozumitelné i běžnému uživateli internetu. Ulehčuje ho inteligentní našeptávač a filtry.

Co nabízíme?

Nabízíme Vám příručku, ve které naleznete nejen návod, jak evaluovat, ale i vzorové formuláře, hodnotící listy, ankety pro rodiče a další. Části věnované třídním vzdělávacím programům obsahují praktické tipy pro práci s dětmi při jejich vzdělávání.

Garance kvality

Databáze je aktualizována kolektivem renomovaných autorů.

Pro koho je určen?

Ředitelům škol pomůže neztratit se v obrovském množství povinné dokumentace, poradí při řešení personalistických otázek a vedení kolektivu, ale také s výběrem asistenta pedagoga a všech formalit s tím spojených.

Pedagogům přináší metodické postupy pro výuku, praktické informace pro tvorbu ŠVP, pracovní listy ke stažení pro každodenní praxi.

Přehled modulů

Vybrat si můžete z široké škály modulů přizpůsobené Vaší profesi a zaměření Vaší firmy. Podívejte se níže na stránce na orientační nabídku. S výběrem Vám rádi pomůžeme.

Odpovědní servis

Pro všechny předplatitele on-line knihy nabízíme odpovědní servis zdarma! Nevíte si rady s konkrétní situací? Napište nám, naši zkušení autoři Vám vypracují odbornou odpověď.

 • Výhody pro vás
 • Obsah
 • Autoři

Komu on-line publikace Mateřská škola v praxi nejvíce pomáhá?

Ředitelům škol pomůže neztratit se v obrovském množství povinné dokumentace, která se díky neustálým legislativním veletočům permanentně mění, poradí při řešení personalistických otázek a vedení kolektivu, ale také s výběrem asistenta pedagoga a všech formalit s tím spojených. Příručka nabízí ucelený přehled pravidel provozu a hygieny MŠ, ale nezapomíná ani na tolik důležitou prezentaci školy a péči o její rozvoj pomocí cyklu projektového plánování.

Pedagogům přináší metodické postupy pro výuku, praktické informace pro tvorbu ŠVP, pracovní listy ke stažení pro každodenní praxi. Poradí, jak se vypořádat s různými potřebami dětí v jednom kolektivu, ale také jak komunikovat s rodiči. V neposlední řadě nabízí i náhled do nových i alternativních trendů ve vzdělávání dětí.

Proč si on-line publikaci MŠ v praxi objednat?

 • pomáhá usnadnit každodenní praxi nejen ředitelům a ředitelkám MŠ, ale spoustu učebních postupů a pracovních listů ke stažení ocení také samotní pedagogové MŠ
 • je aktuální dle platné legislativy a mapuje celou oblast předškolního vzdělávání
 • obsahuje vzorové dokumenty a učební materiály ke stažení a okamžitému použití v praxi
 • poskytuje výhody on-line zpracování celé publikace:  
  • informace v publikaci jsou stále aktuální, nezestárnou, naopak doplňujeme stále nové informace
  • můžete využívat fulltextové vyhledávání jako v běžném vyhledávači, např. Google nebo Seznam a výsledky řadit podle několika kritérií
  • informace máte přístupné z kteréhokoliv počítače, stačí se pouze přihlásit na http://www.msvpraxi.cz

Odpovědní servis zdarma!

Pro všechny předplatitele on-line knihy nabízíme odpovědní servis zdarma. Nevíte si rady s konkrétní situací? Napište nám, naši zkušení autoři Vám vypracují odbornou odpověď.

  On-line Mateřská škola v praxi

  Profesionální a spolehlivý partner, rádce a průvodce při řešení každodenních aktivit, činností a úkonů při řízení MŠ a v pedagogické praxi.

  On-line školní vzdělávací programy a evaluace v mateřské škole obsahuje vzorové dokumenty, které snadno upravíte pro vlastní potřebu. Jeho významnou součástí jsou i aktuální znění právních předpisů.

  Které oblasti předškolního vzdělávání Mateřská škola v praxi zpracovává?

  • Legislativa v oblasti předškolní výchovy
  • Školní vzdělávací programy, hodnocení a evaluace
  • Řízení mateřské školy
  • Osobnost pedagoga
  • Inovace a trendy ve výchově a vzdělávání
  • Osobnost dítěte
  • Integrace dětí se speciálními vzdělávacími potřebami
  • Zdraví a bezpečnost v mateřské škole
  • Provoz a hygiena v Mš
  • Základy školského managementu – rozvoj školy
  • Vzorové dokumenty
  • Pracovní listy pro MŠ
  • Ochrana osobních údajů ve školství

  Garancí kvality on-line publikace MŠ v praxi jsou hlavně její autoři, odborníci z praxe školství, práva, psychologie, pedagogiky a zdravotnictví.

  Vedoucí autorka:

  Mgr. Lenka Polášková - Více než 15 let pedagogické a lektorské praxe. V minulosti spolupracovala například s Českou školní inspekcí, jako expertní posuzovatelka, přizvaná osoba pro inspekční činnost ve školách, nebo s Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Dlouhodobě se specializuje na oblast výkladu školského zákona a souvisejících, právních předpisů a oblast managementu mateřských škol a dokumentace. Je držitelkou mezinárodního ocenění eTwinning label, za projekt "Moje město, moje škola" a autorkou řady odborných publikací pro pedagogické pracovníky. V roce 2020 úspěšně zakončila magisterské studium, v rámci kterého se specializovala na oblast propagace segmentu školství.

  Autorský tým:

  JUDr. Hana Poláková - právnička odboru školství, v současné době působí na pozici vedoucí Odboru školství Krajského úřadu Jihomoravského kraje. Zaměřuje se zejména na problematiku školské legislativy. Působí jako lektorka školského zákona, zákona o pedagogických pracovnících a zákoníku práce.

  MUDr. Pavla Hružíková  - lékařka, školitelka, od roku 2010 aktivně působí na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FNO Ostrava. Od roku 2012 lékařka Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.

  Mgr. Petra Pšeničková, Dis. – speciální pedagožka v lesní mateřské škole, od roku 2005 aktivní pedagogická praxe jako asistentka pedagoga a vedoucí poradenského centra při základní škole.

  Mgr. Ivana Hrubá Eliášová (interaktivka.cz) – více než 13 let prae jako pedagožka, nyní jako lektorka dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti tvorby výukových materiálů a využití ICT ve vzdělávacím procesu.

  Mgr. Miloslav Hubatka – od roku 1993 působí v pedagogické praxi jako učitel, zástupce ředitele, ředitel základní školy, specializuje se na problematiku mimořádného nadání u dětí.

  Mgr. Lenka Bittmanová  (praha.apla.cz) – speciální pedagožka, od roku 2005 působí v Asociaci pomáhající lidem s autismem, Praha, současně působí ve Speciálně pedagogickém centru APLA jako speciální pedagožka a zástupkyně ředitelky.

  Mgr. et Bc. Julius Bittmann – sociální pedagog, asistent pedagoga, KBT terapeut s více než 8 letou praxí, specializuje se na problematiku PAS (poruch autistického spektra).

  MVDr. Michaela Pavelková – ředitelka odboru oddělení hygieny dětí a mladistvých, Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje.

  Bc.Karla Rumlová - vedoucí oddělení hygieny dětí a mladistvých, Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje, pobočka Frýdek - Místek.

  Mgr. Eva Kolesová (logopedonline.cz) – klinická logopedka, autorka metodických materiálů pro učitele, konzultantka v oblasti vad a poruch řeči a sluchu u dětí.

  Bc. Tomáš Velička - specialista na problematiku sociálně-patologických jevů, ředitel Poradny primární prevence, o.s., v Bílovci (www.poradna-ostrava.cz). Spolupracovník České Školní Inspekce jako expertní posuzovatel - přizvaná osoba pro inspekční činnost.

  Jaký modul si mám vybrat?

  Jaké oblasti ke své práci potřebujete? Zvolte jednu nebo více možností.

  Input:

  Vyberte si jednu z variant

  Chcete-li využívat náš produkt na více počítačích, napište nám a poptejte verzi pro více uživatelů tzv. multilicenci.

  * Ceny jsou uvedeny bez DPH v platné výši

  Kontaktujte nás

  + 420 222 539 333

  Pro získání možnosti bezplatného testování je nutné vyplnit správně kontaktní telefon a Váš email.

  Na Vámi uvedený telefon Vás budeme kontaktovat nejpozději do druhého pracovního dne, abychom s Vámi domluvili jak Vámi preferovaný termín počátku testování, tak i Vámi vybraný modul, který chcete otestovat.

  Na Vámi uvedený email Vám následně zašleme vygenerované přístupové testovací přístupy. 

  Bez ověření správnosti Vašeho telefonu a emailu tedy není možné požadované testování poskytnout. Děkujeme za pochopení.

  Input:
  Sdělené údaje mohou být použity k marketingovému výzkumu, reklamě a navázání obchodů v souladu s § 7 zákona č. 480/2004 Sb. pro stávající i budoucí produkty, popř. služby nebo jiná média ve skupině Verlag Dashöfer. Údaje budou použity výhradně skupinou Verlag Dashöfer a nebudou poskytnuty třetím osobám. Vaše data můžete nechat kdykoliv změnit nebo vymazat.
  loading...
  Vaše zpráva byla úspěšně odeslána!