Input:

Dotaz: Zápis do MŠ při dlouhodobém pobytu v zahraničí

19.3.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jak mám postupovat, pokud rodiče s dítětem žijí v cizině a nemohou přijít k zápisu na šk. rok 2019/2020?

Odpověď:

Podle ustanovení § 34a odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, se povinné předškolní vzdělávání vztahuje na státní občany České republiky, kteří pobývají na území České republiky déle než 90 dnů. Pokud se tedy