Input:

Dotaz: Pedagog v MŠ

27.6.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Může práci pedagoga v MŠ vykonávat osoba, která vystudovala SŠ s jiným zaměřeněním a později VOŠ obor speciální pedagog?

Odpověď:

Vyšším odborným vzděláním získaným ukončením akreditovaného vzdělávacího programu vyšší odborné školy v oboru vzdělání zaměřeném na speciální pedagogiku je splněn odborný předpoklad pro výkon práce učitele MŠ (viz § 6 zákona č. 563/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů).