dnes je 15.1.2021

Input:

Dotaz: Noví zaměstnanci a čerpání FKSP

27.11.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Dobrý den, mám několik zaměstnanců, kteří nastoupili v září letošního roku. Krátí se čerpání FKSP? V jakém poměru?

Odpověď:

Čerpání FKSP se řídí vyhláškou č. 114/2002 Sb., o fondu kulturních a sociálních potřeb, ve znění pozdějších předpisů. Podle ustanovení § 3 citované vyhlášky příspěvková organizace sestavuje rozpočet fondu a stanoví způsob jeho čerpání. Činí tak v dohodě s odborovou organizací, pokud v příspěvkové organizaci pracuje. Při používání fondu se postupuje v souladu se schváleným rozpočtem a lze z něj čerpat pouze výdaje podle § 4 až 14 citované vyhlášky. S ohledem na zásady stanovené zákonem č.

Nahrávám...
Nahrávám...