Input:

Dotaz: Kritéria pro přijetí do MŠ

30.1.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

V našem městě je jedna mateřská škola. Mohu do kritérií pro přijetí upřednostnit děti, které dovrší tří let do 31.8.2019 s trvalým pobytem ve městě XX (je to pro ně spádová MŠ) před dětmi, pro které je předškolní vzdělávání povinné, ale nemají trvalý pobyt ve městě XX a tudíž není pro ně spádová?

Odpověď:

Danou problematiku upravuje ustanovení § 34 odst. 3 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání