Input:

Dotaz: kombinované studium při zaměstnání

5.10.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Paní učitelka na naší MŠ začne od 1. října 2018 studovat na pedagogické fakultě UK v Praze kombinovanou formou obor Managment v MŠ. Pokud sepíšeme s paní učitelkou kvalifikační dohodu, můžeme nebo musíme poskytovat paní učitelce volno ke studiu? Na kolik dní volna má potom např. ve zkouškovém období? Jak toto volno vykazovat např. v docházce?

Odpověď:

Danou problematiku upravuje zákoník práce v ustanovení § 231 a následující. Předpokládám, že