Input:

Dotaz: Inkluze a počet dětí na 1 učitelku při pobytu venku

8.4.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Podle vyhlášky o předškolním vzdělávání §5 může být na jednu učitelku při pobytu mimo místo, kde se uskutečňuje vzdělávání, 12 dětí, kde jsou přítomny děti s PPO druhého až pátého stupně, nebo děti mladší 3 let.

Je tento náš postup správný? Učitelka jde na pobyt venku s 12 dětmi, kde jsou přítomny 2 děti se SVP + asistent pedagoga.

Odpověď:

Správně uvádíte, že podle ustanovení § 5 odst. 2 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním