Input:

Dotaz: dvouleté děti ve třídě s chůvou a snižování počtu

21.8.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Máme 25 dětí, z toho 3 dvouleté děti, a od zřizovatele povolenou výjimku. Pro dvouleté děti máme ze šablon chůvu. Musíme snižovat počet dětí ve třídě kvůli dvouletým dětem, jak se píše ve vyhlášce, když máme chůvu, která s nimi pracuje?

Odpověď:

k Vašemu dotazu sděluji, že ustanovení § 2 odst. 6 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, podle kterého „Za každé ve třídě zařazené dítě mladší 3