dnes je 27.9.2022

Input:

Změna obsahu pracovní smlouvy

20.11.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jde dát učitelce mateřské školy, která má plný úvazek, změnu pracovní smlouvy na asistentku pedagoga na zkrácený úvazek?

Odpověď:

Změna obsahu pracovní smlouvy je dvoustranný právní úkon. K jejímu uzavření tedy může dojít pouze se souhlasem obou smluvních stran zaměstnavatele i zaměstnance. Dotaz je velice stručný a nevysvětluje důvody takovéhoto postupu, které by nabídly možná další řešení.

Může být, že zaměstnankyně je jako učitelka mateřské školy nadbytečná, ale je možné jí nabídnout práci asistentky pedagoga na zkrácený úvazek. Pokud tuto práci nepřijme, je zaměstnankyni dána výpověď podle § 52 písm. c) zákoníku práce a

Nahrávám...
Nahrávám...