dnes je 15.7.2024

Input:

Základy pohybových činností u dětí předškolního věku

24.10.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:02:44

Zajímají Vás možnosti, limity i rizika pohybových činností a základů sportovní přípravy u dětí předškolního věku? Chcete se ujistit, že v oblasti denního režimu zohledňujete správně fyziologická specifika dítěte a nabrat inspiraci pro další práci?

Kapitoly videa

Obsah on-line semináře:

  • Legislativní rámec vyhlášky č.410/2005 Sb., o hygienických požadavcích na prostory a provoz zařízení a provozoven pro výchovu a vzdělávání dětí a mladistvých, v aktuálním, platném znění.
  • Denní režim, biorytmus a fyziologie dítěte předškolního věku.
  • Psychomotorický vývoj od 2 let věku dítěte.
  • Specifika pohybových činností v mateřské škole.
  • Základní metodika tělovýchovných chvilek.
  • Zásady při učení pohybu.
  • Základní pravidla metodiky pohybových činností u dětí od 2 let věku.
  • Předcházení úrazům.

BONUS pro účastníky:

Účastníci získají metodický materiál, využitelný v pedagogické praxi:

  • Motivované rozcvičky.
  • Pedagogika volného času.

Pro koho je on-line seminář určen:

Učitele zařízení předškolní výchovy a vzdělávání. Chůvy dětských skupin. Studenty středních, pedagogických škol, se zaměřením na předškolní pedagogiku. Asistenty pedagoga.

On-line semináře - vzdělávejte se kdekoliv

On-line seminář neboli webinář je způsob vzdělávání přes internet vedený lektorem v reálném čase. Zúčastnit se ho můžete kdekoliv. Stačí Vám k tomu jen počítač s internetem a sluchátka. Během školení můžete lektorovi položit dotaz prostřednictvím chatu či mikrofonu. On-line semináře probíhají v aplikaci Cisco Webex, You Tube nebo MS Teams. Odkaz pro přihlášení do virtuální místnosti Vám zašleme nejpozději den před konáním semináře na e-mailovou adresu uvedenou v objednávce.

Lektor

Mgr. Lenka Polášková

Mgr. Lenka Polášková

je lektorka s více než 20 letou pedagogickou praxí. Specializuje se na oblasti managementu škol, dokumentaci a metodický výklad vybraných právních předpisů segmentu školství. Je autorkou řady publikací pro učitele a ředitele škol. V minulosti externě spolupracovala například s Výzkumným ústavem Pedagogickým, Ministerstvem práce a sociálních věcí při tvorbě standardu pro dětské skupiny, Českou školní inspekcí, jako externí posuzovatelka pro inspekční činnost ve školách, nebo Univerzitou Palackého v Olomouci při tvorbě a realizaci 3letého projektu zaměřeného na distanční vzdělávání vedoucích, pedagogických pracovníků. Aktuálně aktivně spolupracuje v rámci publikační činnosti s nakladatelstvími Portál nebo Grada Publishing, a.s. realizuje přímo ve školách "cvičné hospitace" a vzdělávací aktivity " na míru" pro týmy škol. Své webináře a prezenční semináře staví na praktičnosti, využitelnosti v pedagogické praxi a efektivnosti pro účastníka. Je držitelkou mezinárodního ocenění "eTwinning Label", za projekt "Moje město, moje škola". Patří mezi špičkové lektory s dlouhodobě pozitivními referencemi účastníků webinářů, seminářů i čtenářů odborných periodik.

Nahrávám...
Nahrávám...