dnes je 19.7.2024

Input:

Rizika mikromanagementu v praxi škol

15.1.2024, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 00:58:37

Oblast řízení škol je stále velmi diskutovaným tématem. Ne vždy je kvalitní manažer také kvalitním a inspirativním leaderem. V rámci managementu řízení se často setkáváme s riziky vyplývajícími z tzv. mikromanagementu.

Kapitoly videa

Nadměrná kontrola, ulpívání na detailech, extrémní nedůvěra ve schopnosti kolegů, budování přemíry vlivu na ostatní. To vše znamená pro spolupráci a komunikaci vedení školy s týmem značné problémy. Extrémní případy mohou vyvrcholit až v šikanu na pracovišti.

Obsah online semináře:

  • Profesní kompetence vedoucího pracovníka.
  • Komunikace a spolupráce v týmu.
  • Nejčastější nedostatky a nešvary vedoucích pracovníků v procesech řízení.
  • Lidské zdroje a trendy v oblasti řízení.

Komu je online seminář určen:

Ředitelům, ředitelkám MŠ a malotřídních škol.

Lektor

Mgr. Lenka Polášková

Mgr. Lenka Polášková

je lektorka s více než 20 letou pedagogickou praxí. Specializuje se na oblasti managementu škol, dokumentaci a metodický výklad vybraných právních předpisů segmentu školství. Je autorkou řady publikací pro učitele a ředitele škol. V minulosti externě spolupracovala například s Výzkumným ústavem Pedagogickým, Ministerstvem práce a sociálních věcí při tvorbě standardu pro dětské skupiny, Českou školní inspekcí, jako externí posuzovatelka pro inspekční činnost ve školách, nebo Univerzitou Palackého v Olomouci při tvorbě a realizaci 3letého projektu zaměřeného na distanční vzdělávání vedoucích, pedagogických pracovníků. Aktuálně aktivně spolupracuje v rámci publikační činnosti s nakladatelstvími Portál nebo Grada Publishing, a.s. realizuje přímo ve školách "cvičné hospitace" a vzdělávací aktivity " na míru" pro týmy škol. Své webináře a prezenční semináře staví na praktičnosti, využitelnosti v pedagogické praxi a efektivnosti pro účastníka. Je držitelkou mezinárodního ocenění "eTwinning Label", za projekt "Moje město, moje škola". Patří mezi špičkové lektory s dlouhodobě pozitivními referencemi účastníků webinářů, seminářů i čtenářů odborných periodik.

Nahrávám...
Nahrávám...