dnes je 30.6.2022

Input:

Nový dotaz

16.2.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Dobrý den.

Mám dotaz ohledně výpovědi zaměstnanci dle § 52 písm f) pro nesplňování kvalifikačních předpokladů pro výkon učitele mateřské školy.

Je zde 2 výpovědní doba?

A v případě, že ano,musí se 2 výpovědní doba dodržet?

Děkuji Tronečková

Odpověď:

Zákon o pedagogických pracovnících umožňoval vykonávat přímou pedagogickou činnost pracovníkům, kteří nesplňovali odbornou kvalifikaci do konce rolu 2014. Pokud se ředitelce školy podařilo získat kvalifikovaného pedagogického pracovníka, je nutno ukončit pracovní poměr s pracovníkem bez odborné kvalifikace. Zákoník práce zná pro tyto případy dvě cesty:

  1. Ukončení pracovního poměru dohodou podle § 49 zákoníku práce:

               (1) Dohodnou-li se zaměstnavatel a zaměstnanec na rozvázání pracovního poměru, končí pracovní poměr sjednaným dnem.

 

               (2) Dohoda o rozvázání pracovního poměru musí být písemná.

 

               (3) Každá smluvní strana musí obdržet jedno vyhotovení dohody o rozvázání pracovního poměru.

Z uvedeného vyplývá, že pokud budete

Nahrávám...
Nahrávám...