dnes je 7.2.2023

Input:

Nový dotaz

20.1.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Dobry den,

mam pani ucitelku na 70% uvazku. Pro nemoc jine ucitelky potrebuji zastup z jeji strany.

Ona odmita a argumentuje porusenim zakoniku prace.

Muzete mi poradit?

Dekuji Plestilova

Odpověď:

Dobrý den,

Danou problematiku upravuje ustanovení § 23 zejména odst. 3 a 4 zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících takto:

㤠23

Rozsah přímé pedagogické činnosti

            (1) Týdenní rozsah hodin přímé pedagogické činnosti stanoví ředitel školy pedagogickému pracovníkovi na období školního vyučování nebo na pololetí školního vyučování.1) Ředitel školy s celoročním provozem a ředitel zařízení sociálních služeb stanoví rozsah hodin přímé pedagogické činnosti na období kalendářního roku.

            (2) Ředitel školy zřizované ministerstvem, krajem, obcí a svazkem obcí stanoví týdenní rozsah hodin přímé pedagogické činnosti podle prováděcího právního předpisu. Při sjednání kratší než stanovené týdenní pracovní doby se úměrně tomu sníží rozsah přímé pedagogické činnosti.

            (3) Ředitel školy nebo ředitel zařízení sociálních služeb může nařídit pedagogickému pracovníkovi konání přímé pedagogické činnosti nad jemu stanovený rozsah nejvýše v rozsahu 4 hodin týdně, další hodiny s ním může dohodnout.

             (4) Za přímou pedagogickou činnost nad rozsah hodin stanovený ředitelem školy nebo zařízením sociálních

Nahrávám...
Nahrávám...