dnes je 19.7.2024

Input:

Dotaz: Zkušební pobyt - adaptační doba

16.1.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Prosím o objasnění problémů:

- je povinnost zdůvodňovat stanovení zkušební doby v rozhodnutí o přijetí?

- je možné stanovit zkušební dobu plošně pro všechny děti tříleté a maldší 3 let (k 1.9. příslušného roku). Nejedná se o diskriminaci? Z druhého pohledu ale ředitelka MŠ u zápisu často s dětmi do styku vůbec nepřijde, aby mohla stanovit zkušební dobu pouze v případě, kdy to je potřeba.

Odpověď:

Předškolní vzdělávání upravuje ustanovení § 34 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů. Podle citovaného ustanovení, jeho odst. 3, ředitel mateřské školy rozhoduje o přijetí dítěte do mateřské školy, popřípadě o stanovení zkušebního pobytu dítěte, jehož délka nesmí přesáhnout 3

Nahrávám...
Nahrávám...