dnes je 22.7.2024

Input:

Dotaz: záskok na mateřské a rodičovské dovolené

2.5.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Prosím o radu v následující pracovně-právní složité situaci. Od 1.9. 2016 jsem přijala na zástup po dobu mateřské a rodičovské dovolené učitelky A učitelku B.

Učitelka A bude na rodičovské dovolené do 31.8. 2019. Učitelka B mi oznámila, že je těhotná a předpokládaný nástup na MD je v srpnu 2018.

Musím za ni vzít od 1.9. 2018 další učitelku C na zástup. Učitelka B má ve smlouvě, že její pracovní poměr trvá po dobu MD a RD učitelky A.

Mým záměrem bylo, že s učitelkou B ukončím po vyčerpání poměrné části její řádné dovolené pracovní poměr a ona nastoupí mateřskou dovolenou.

Učitelka B mi však tvrdí, že pak nedostane rodičovský příspěvek, případně jej bude muset vyřizovat přes úřad práce, protože bude nezaměstnaná.

Pokud si ji ponechám ve stavu i při čerpání mateřské dovolené, bude jí naskakovat nárok na řádnou dovolenou a já jí tyto dny budu muset proplatit,

i když za ni budu mít přijatou učitelku C a zároveň naskakuje nárok na řádnou dovolenou učitelce A. Prosím tedy o radu , jak tento pracovně -právní problém vyřešit.

Na správě sociálního zařízení jsem jednoznačnou odpověď zatím neobdržela.

S učitelkou C mám uzavřít smlouvu po dobu rodičovské dovolené učitelky A? Kdy ukončit pracovní poměr učitelky B tak, aby ona nebyla krácena ve svých

nárocích při mateřské a

Nahrávám...
Nahrávám...