dnes je 27.9.2022

Input:

Dotaz: zajištění bezpečnosti dětí při pobytu mimo místo vzdělávání

13.9.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Dobrý den,

prosím o odpověď ve věci zajištění bezpečnosti dětí při pobytu mimo místo, kde se uskutečňuje vzdělávání (vycházky).

Ředitelka mateřské školy stanoví počet učitelek tak, aby na jednu učitelku připadalo nejvýše

a) 20 dětí z běžných tříd

b) 12 dětí ve třídě, kde jsou zařazeny děti s přiznanými podpůrnými opatřeními druhého až pátého stupně nebo děti mladší 3 let



Týká se toto snížení počtu dětí na 12 dětí i pokud je ve třídě pouze jedno dítě méně než tříleté nebo jedno dítě s přiznaným podpůrným opatřením 3. stupně? Nebo se toto snížení týká zařazení od dvou a více zmiňovaných dětí?



Děkuji.

Mgr. Miloslava Charvátová

Odpověď:

Danou problematiku (Péče o zdraví a bezpečnost dětí) upravuje ustanovení § 5 vyhlášky č. 14/2005 sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů. To ukládá řediteli školy k zajištění bezpečnosti dětí při pobytu mimo místo, kde se uskutečňuje vzdělávání, stanovit počet učitelů mateřské školy tak, aby na jednoho učitele mateřské školy připadlo nejvýše

a)    20 dětí z běžných tříd, nebo
b)    12 dětí ve třídě, kde jsou zařazeny děti s přiznanými podpůrnými opatřeními druhého až pátého stupně nebo děti mladší 3 let.

V odstavci 3

Nahrávám...
Nahrávám...