dnes je 15.7.2024

Input:

Dotaz: Výpočet úplaty

6.6.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Mohu do výpočtu úplaty za předškolní vzdělávání zahrnout opravu chodníku, která byla čerpána z fondu investic?

Odpověď:

Úplata za předškolní vzdělávání v mateřské škole, kterou zřizuje stát, kraj, obec nebo svazek obcí je upravena v ustanovení § 6 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů.

Podle této právní úpravy měsíční výše úplaty nesmí přesáhnout 50 % skutečných průměrných měsíčních neinvestičních nákladů právnické osoby vykonávající činnost mateřské školy, které připadají na předškolní vzdělávání dítěte v mateřské škole, popřípadě dítěte v příslušném druhu provozu mateřské školy, v uplynulém kalendářním roce. Určují-li se náklady podle předchozí věty zvlášť podle druhů provozu mateřské školy, musí jejich vzájemný poměr odpovídat počtu dětí v jednotlivých druzích provozu a skutečné průměrné denní délce jednotlivých druhů provozu

Nahrávám...
Nahrávám...