dnes je 2.12.2022

Input:

Dotaz: Určení plat. tarifu kuchařky bez praxe v oboru

15.2.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na plat. zařazení naší nastávající p.kuchařky bez praxe (má 2 děti).Do sočasné doby pracovala u nás jako školnice. Budu ji zařazovat do plat. třídy 5, plat. stupeň 5. (Uznám jí 6 let za mateřskou dovolenou). Mám ale ještě informaci, že v rámci 5. plat. třídy bych ji mohla zařadit i do vyšších plat. stupňů v rámci tzv. zvláštního způsobu určení plat. tarifu. Nevím, jestli tomu dobře rozumím. Vydělala by si tak o něco víc, jde totiž o zkrácený úvazek. Informace pochází z pracomatu.cz.

https://www.pracomat.cz/poradna/pro-pracujici/228-platy-statnich-zamestnancu.htmlVím, že je nutné v rámci tohoto zvláštního způsobu určení plat. třídy vypracovat vnitřní předpis pro okruh zaměstnanců, jichž by se toto týkalo. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den!

Odpověď:

Zařazování zaměstnance do platového stupně upravuje ustanovení § 4 nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů. Rozhodující je započitatelná praxe. V plném rozsahu započte zaměstnavatel zaměstnanci dobu praxe v oboru požadované práce. Praxí v oboru požadované práce se pro účely tohoto nařízení rozumí výkon práce, pro kterou jsou potřebné znalosti stejného nebo obdobného zaměření jako pro výkon požadované práce. V rozsahu

Nahrávám...
Nahrávám...