dnes je 25.2.2024

Input:

Dotaz: úplata za vzdělání při odložené školní docházce v logopedické třídě

16.8.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Dítě s odloženou školní docházkou bude od 1.9.navštěvovat logopedickou třídu v běžné mateřské škole. Bude či nebude platit úplatu za vzdělávání?

Odpověď:

Úplatu za vzdělávání a školské služby upravuje ustanovení § 123 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání. S účinností od 1. 9. 2016 platí, že vzdělávání v posledním ročníku mateřské školy zřizovaném státem, obcí nebo svazkem obcí se poskytuje dítěti bezúplatně po dobu jednoho školního roku. Bezúplatnost předškolního vzdělávání se uplatní pouze ve školním roce, ve kterém se dítě vzdělává v posledním ročníku mateřské školy poprvé. Omezení bezúplatnosti předškolního vzdělávání na jeden školní rok neplatí pro děti uvedené v § 16 odst. 9.

Ustanovení § 16 odst. 9 školského zákona uvádí děti, žáky a studenty s mentálním, tělesným,

Nahrávám...
Nahrávám...