dnes je 30.6.2022

Input:

Dotaz: Ukončení pracovního poměru

27.6.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Pokud má učitelka MŠ pracovní smlouvu na dobu určitou na jeden rok,musím měsíc před dobou ukončení jí oznámit, že jí končí smlouva a že organizace již nepočítá s prodloužením smlouvy? Musím jí to poslat písemně, nebo jaké náležitosti se dávají při ukončení pracovního poměru na dobu určitou na jeden rok.

Odpověď:

Problematiku ukončování pracovních poměrů uzavřených na dobu určitou obecně řeší ustanovení § 65 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů. Pracovní poměr uzavřený na dobu určitou končí uplynutím doby, na kterou byl sjednán. Povinnost zaměstnavatele upozornit  zaměstnance zpravidla alespoň 3 dny předem, že jeho pracovní poměr končí, je dána pouze pro případy, kdy je  doba trvání tohoto pracovního poměru omezena na dobu konání určitých prací. Ve Vámi popisovaném případě předpokládám, že je konec pracovního poměru dán konkrétním datem. Nemáte tedy žádnou

Nahrávám...
Nahrávám...