dnes je 2.12.2022

Input:

Dotaz: Speciální pedagog

24.11.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jsme běžná mateřská škola s jednou třídou speciální, zřízenou pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. V této třídě pracuje paní učitelka s vystudovaným magisterským oborem speciální pedagogika, před tím má vystudované gymnázium.



Mohu takto kvalifikovaného speciálního pedagoga přeřadit (v případě zrušení speciální třídy) do běžné třídy naší mateřské školy?



Zákon o pedagogických pracovnících § 6 odst. 2) hovoří o kvalifikaci při výkonu pedagogické činnosti ve třídě nebo škole zřízené pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, ale nedokáži dovodit, zda může působit i v běžné třídě mateřské školy.

Odpověď:

Odbornou kvalifikaci učitele mateřské školy upravuje ustavení § 6 odst. 1 a 2 zákona č.

Nahrávám...
Nahrávám...