dnes je 13.4.2024

Input:

Dotaz: Přistěhované dítě a místo v MŠ pro povinné předškolní vzdělávání

4.12.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jak by se měla řešit situace, kdy se do obce přistěhují děti, kterých se týká povinná předškolní docházka, kterou plnily v místě původního trvalého pobytu řádnou denní docházkou? Nyní mají trvalý pobyt v obci, kam se přistěhovaly, kapacita MŠ je naplněna, ani při využití tzv. sdíleného místa se neumístí všichni žadatelé, individuální vzdělávání není vhodné, rodiče pracují a ani v nejbližší vedlejší obci není volné místo. Soukromé zařízení je značně finančně náročné.

Odpověď:

Podle ustanovení § 179 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním základním, středním a vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, je obec povinna zajistit podmínky pro předškolní vzdělávání dětí přednostně přijímaných

Nahrávám...
Nahrávám...