dnes je 4.12.2023

Input:

Dotaz: Přijetí dítěte do mateřské školy

20.8.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Nyní v srpu rodiče zrušili přihlášku přijatého dítěte, které mělo nastoupit do MŠ 1.9.2021. Tím pádem se uvolnilo jedno místo. Dle přihlášek podaných do přijímacího řízení v květnu je několik dalších zájemců. Můj dotaz zní: musím přijmout dítě v pořadí dle data narození, nebo mohu přijmout dítě, které je dle data narození v pořadí až třetí, ale má ve školce staršího sourozence, matka je zaměstnaná a opětovně projevila zájem o místo (v případě, že se nějaké uvolní).

Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Podle ustanovení § 34 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, rozhoduje o přijetí dítěte do mateřské školy ředitel mateřské školy. Jedná se o rozhodování ve správním řízení, upravené zákonem č. 500/2004 Sb. správní řád, ve znění pozdějších předpisů.

Kritéria přijímacího řízení zveřejní ředitel mateřské školy předem. Přijaty jsou děti, které lépe splnily kritéria přijímacího řízení. Nezapomeňte na ustanovení § 183 školského zákona podle kterého rozhodnutí, kterým se

Nahrávám...
Nahrávám...