dnes je 17.4.2024

Input:

Dotaz: Přestávka na jídlo při 2 na sebe navazujících úvazcích

16.1.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Mám dotaz ohledně pauzy na oběd (přestávky v práci).

Mám zaměstnance, který pracuje jako asistent pedagoga od 8.15 do 12.15 hod., poté má úvazek (pouze jeden den v týdnu nastane tato situace) učitelky MŠ od 12.45 hod. Dávám zaměstnanci přestávku v práci od 12.15 do 12.45, ale během doby 11.45 -12.15, kdy má přímou práci (nelze práci přerušit) obědvá společně s dětmi, je jí tedy poskytnuta přiměřená doba na jídlo. Je tedy nutná půlhodina na jídlo a oddech ? Nebo lze využít část přestávky na 15 min?

Odpověď:

Podle ustanovení § 88 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci nejdéle po 6 hodinách nepřetržité práce přestávku v práci na jídlo a oddech v trvání nejméně 30 minut; mladistvému zaměstnanci musí být tato přestávka poskytnuta nejdéle po 4,5 hodinách nepřetržité práce. Jde-li o práce, které nemohou být přerušeny, musí být zaměstnanci i bez

Nahrávám...
Nahrávám...