dnes je 5.12.2023

Input:

Dotaz: Přerušení provozu v MŠ

5.10.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jde mi o přerušení mimo letní prázdniny. Podle § 3 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání se uvádí : " Provoz v jiných měsících než červenci nebo srpnu lze přerušit nebo omezit pouze ze závažných důvodů po projednávání se zřizovatelem. Za závažné důvody se považují organizační nebo technické příčiny, které znemožňují řádné poskytování předškolního vzdělávání (např. havárie vody apod.). Rozhodnutí pak zveřejní ředitel mateřské školy na přístupném místě ve škole ihned, jakmile o přerušení nebo omezení provozu rozhodne.

Stránky MŠMT v sekci nejčastější dotazy je uvádějí: "Je samozřejmě možné, aby MŠ zjišťovala počet dětí, které budou docházet. Podle toho pak může ředitelka upravit provoz, umožnit učitelkám čerpání volna na samostudium, dovolené apod."

Jde mi o vysvětlení pojmu organizační důvody - je to i nízký počet dětí, které by do MŠ docházely a musíme mít od rodičů podepsaný souhlas s uzavřením školy v těchto dnech?

Zavřela jsem školu po projednání se zřizovatelem z důvodu velkého počtu odhlášených dětí (mezi svátky všichni, 2. 1. 2018 měly zájem 3 děti) na období

Nahrávám...
Nahrávám...