dnes je 16.8.2022

Input:

Dotaz: překročení "kapacity třídy"

3.5.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz se týká přijímání dětí z Ukrajiny do MŠ. Chápeme, že je možné ve zjednodušeném řízení navýšit maximální kapacitu mateřské školy v souvislosti se vzděláváním dětí z Ukrajiny.

Dotaz:

Je však možné překročit také “maximální kapacitu třídy”? Tzn. přijmout tolik dětí, aby ve třídě MŠ bylo 29 a více dětí? Domníváme se, že nikoliv - vycházíme z legislativy (§ 23, odst. 5 školského zákona a § 2, odst. 3, vyhlášky o předškolním vzdělávání) a informací uvedených na edu.cz (metodický komentář k zákonu LEX Ukrajina - "Toto ustanovení naopak neprolamuje pedagogické podmínky pro realizaci vzdělávání stanovené školskými právními předpisy – zejména nejvyšší povolený počet dětí, žáků či studentů ve třídě, oddělení či studijní skupině; ty zůstávají stále limitem s možností povolení výjimky z nejvyššího počtu ze strany zřizovatele podle § 23 odst. 5 nebo § 111a školského zákona.")

Příklad: Kapacita dvoutřídní MŠ uvedena v školském rejstříku je 56 dětí.

Nahrávám...
Nahrávám...