dnes je 15.6.2024

Input:

Dotaz: Povinná předškolní docházka

11.1.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Bude možné u předškolního dítěte, které bude plnit povinnou docházku do MŠ kombinovat dvě zařízení - tzn. spádovou školku - 4 dny a 1 den v ekoškolce,která je v rejstříku škol a lze v ní také plnit tuto docházku? Je nutné nějaké písemné vyjádření či souhlas?

Odpověď:

Školský zákon, ani jeho prováděcí předpisy nelimitují počet škol, které dítě popřípadě žák bude souběžně navštěvovat. Dokonce ustanovení § 49 odst. 4 školského zákona řeší situace žáka, který byl rozhodnutím soudu svěřen do střídavé výchovy rodičů a plní povinnou školní docházku střídavě ve dvou základních školách. Můžeme tedy analogicky

Nahrávám...
Nahrávám...