dnes je 22.2.2024

Input:

Dotaz: Personální otázka v mš

9.12.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Od ledna potřebuji obsadit místo učitelky mš v 8. plat. třídě na poloviční úvazek, mám problém sehnat kvalifikovanou učitelku.

Smím v souvislosti s platnou legislativou přijmout studujícího? Samozřejmě učitelství pro mš?

Jaké prokazatelné kroky musím udělat, aby bylo zřejmé, že jsem kvalifikovanou učitelku hledala?

Odpověď:

Danou problematiku upravuje zákon č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, který ve svém ustanovení § 212 odst. 2 umožňuje, aby právnická osoba vykonávající činnost školy nebo školského zařízení zajišťovala výchovu a vzdělávání po nezbytnou dobu a v nezbytném rozsahu pedagogickým pracovníkem, který nesplňuje předpoklad odborné kvalifikace, pokud prokazatelně nemůže tyto činnosti zajistit pedagogickým pracovníkem s odbornou kvalifikací.

Z výše uvedeného vyplývá, že pro možnost zaměstnání nekvalifikovaného pedagogického pracovníka musí být splněny tyto podmínky:

  1. Zaměstnavatel

Nahrávám...
Nahrávám...