dnes je 27.9.2022

Input:

Dotaz: Omezení provozu MŠ z důvodu odstávky školní kuchyně

17.10.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jak a podle které vyhlášky musí být omezen provoz v mš z důvodu odstávky školní kuchyně zajišťující stravování dětí v mš?

Odpověď:

Přerušení nebo omezení provozu mateřské školy upravuje ustanovení § 3 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů. Kromě prázdninových měsíců (červenec  a srpen) lze také provoz mateřské školy ze závažných důvodů a po projednání se zřizovatelem omezit nebo přerušit. Za závažné důvody se považují organizační či technické příčiny, které znemožňují řádné poskytování předškolního vzdělávání. Odstávka školní kuchyně splňuje podmínku technické příčiny ovšem za předpokladu, že nelze zajistit školní

Nahrávám...
Nahrávám...