dnes je 16.8.2022

Input:

Dotaz: Kvalifikace učitelky MŠ

7.5.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Budeme přijímat novou paní učitelku, která má sice maturitní zkoušku ze Střední odborné školy pedagogické, gymnázium a vyšší odborné školy v Karlových Varech, obor vzdělání:

78-42-M/003 Pedagogické lyceum. Mohu jí uznat kvalifikaci? Nemá maturitní zkoušku z psychologie...Když kvalifikace nebude uznána, jak ji mám krátit roky, když má odpracované dva roky jako učitelka mateřské školy, tedy v oboru, v současné době je na RD?

Odpověď:

Uchazečka o zaměstnání nesplňuje odbornou kvalifikaci učitelky mateřské školy danou ustanovením § 6 zákona č. 653/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Pracovní poměr s ní lze uzavřít pouze za předpokladu, že prokazatelně nemůžete najít uchazeče kvalifikovaného. Pracovní poměr lze uzavřít pouze na dobu nezbytně nutnou (na dobu určitou) a v nezbytně nutném rozsahu (tedy obvykle na zkrácený úvazek – tedy v rozsahu, který nejste schopna zajistit kvalifikovaně) – viz § 22 odst. 7 citovaného zákona.

Pokud uchazečku přijmete do pracovního poměru, bude zařazena podle nejnáročnějšího druhu práce do 8., popřípadě 9. platové třídy. Podle ustanovení § 2 nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů, je pro 8. třídu požadováno střední vzdělání s maturitní zkouškou a

Nahrávám...
Nahrávám...