dnes je 17.4.2024

Input:

Dotaz: Kvalifikace učitelek ve třídě mateřské školy, zřízené dle § 16 školského zákona

8.2.2024, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Jaká je stanovená kvalifikace pro učitelky ve třídě mateřské školy, zřízené dle § 16 školského zákona? Musí mít obě magisterské vzdělání v oboru speciální pedagogika?

Odpověď:

Odbornou kvalifikaci učitele mateřské školy ve třídě zřízené podle ustanovení § 16 odst. 9 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném, a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, upravuje ustanovení § 6 odst. 2 zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Podle tohoto ustanovení učitel mateřské školy, který vykonává přímou pedagogickou činnost ve třídě nebo škole zřízené pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, získává odbornou kvalifikaci

  • vysokoškolským

Nahrávám...
Nahrávám...