dnes je 16.8.2022

Input:

Dotaz: Kvalifikace a finanční zařazení asistenta pedagoga

25.8.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Dobrý den,

v MŠ mám 2 asistentky pedagoga bez maturitní zkoušky.

Jedna bsolvovala dálkové studium, ale maturitní zkoušku bohužel nenesložila a další možnost již nemá. V MŠ pracuje již 3 roky, má úžasný vztah k hendicapovaným dětem. Pracuje ve třídě zřízené podle §16 odst.9. Mohu ji i nadále zaměstnávat jako AP a do jaké platové třídy ji správně zařadit?

Druhá AP v MŠ pracovala jako školní asistent ze šablon. A nyní bych ji chtěla, za těhotnou AP, od září zaměstnat jako AP. Případnému studiu a složení maturitní zkoušky se nebrání. Mohu ji zaměstnat a do jaké platové třídy ji správně zařadit? Ze ŠPZ mám doporučení na AP podle § 5 odst. 3 ve škole (úvazek 30 hod.).

Děkuji Andrea Kraušnerová

Odpověď:

Asistent pedagoga podle současné platné legislativy splňuje odbornou kvalifikaci, pokud má alespoň základní vzdělání a absolvoval studium pro asistenty pedagoga v rozsahu minimálně 120 hodin (viz zákon č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a vyhláška č. 317/2005 Sb., o dalším vzdělávání  pedagogických pracovníků, akreditační komisi a kariérním systému pedagogických pracovníků, ve znění pozdějších předpisů). Je to odborná kvalifikace pro asistenta pedagoga vykonávajícího především pomocné práce podle pokynů pedagogického pracovníka ve školách a školských zařízeních, kde se

Nahrávám...
Nahrávám...