dnes je 30.1.2023

Input:

Dotaz: Dítě mladší 3 let v MŠ, které nemá hygienické návyky

4.10.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Do MŠ jsme přijali dítě 2r a 7 měsíců. Matka nás ujišťovala, že je dítě soběstačné po všech stránkách. Po nástupu dítěte v září jsme záhy zjistily, že dítě není soběstačné po žádné stránce, ani hygienicky. Samo se nenají, neobleče, na WC si samo neřekne - veškerou potřebu vykonává do kalhot, nedbá pokynů učitelky, neboť nechápe, nedomluví se. Je na úrovni 2 letého dítěte. Mohu, případně jakým způsobem, docházku dítěte přerušit do doby soběstačnosti? Rodiči se odmítají o této variantě bavit.

Odpověď:

dítě bylo přijato k předškolnímu vzdělávání rozhodnutím ve správním řízení. Začalo plnit předškolní zdělávání. Ukončit předškolní vzdělávání lze pouze ze zákonem stanovených důvodů. Podle ustanovení § 35 zákona č.

Nahrávám...
Nahrávám...